Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 28.02.2021, 15:34

****

про Консультативний пункт

для батьків  або  осіб, які їх замінюють і  дітей,

які виховуються в умовах сім’ї

комунального дошкільного навчального закладу (ясла – садок) «Пролісок»

Боромлянської сільської ради

Тростянецького району Сумської області

1. Загальні  положення

1.1  Консультативний пункт для  батьків або осіб, які їх замінюють і  дітей, які виховуються в умовах сім’ї (далі – Консультативний пункт),  організовується при КДНЗ «Пролісок» Боромлянської сільської ради.

1.2 Консультативний пункт у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими  актами, наказами МОН молодь спорт, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування,  Примірним положенням про консультативний  пункт для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей, які виховуються в умовах сім’ї (наказ МОН молодь спорт від 30.06.2011р. № 714) та даним Положенням.

1.3  Консультативний пункт створюється для батьків або осіб, які їх замінюють і дітей віком від  2 до 6(7) років, які виховуються в умовах сім’ї.

1.4 Консультативний пункт – це одна з форм дошкільної освіти і можливість надання допомоги сім’ї у вихованні і розвитку  дітей дошкільного віку.

2.  Мета і завдання  діяльності  Консультативного пункту

2.1  Мета створення  Консультативного пункту:

- забезпечення єдиних вимог і  наступності сімейного і суспільного виховання;

- надання безкоштовної психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють,  підтримки різнобічного розвитку  дітей, які виховуються в умовах сім’ї.

2.2 Головні  завдання Консультативного пункту:

- надання всебічної допомоги сім'ї у розвитку, вихованні та навчанні дітей, які виховуються в умовах сім’ї, відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;

- сприяння   соціалізації дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;

- забезпечення взаємодії між  дошкільним навчальним закладом й іншими організаціями соціальної і медичної  підтримки дітей і батьків або осіб, які їх замінюють.

3. Організація діяльності  Консультативного пункту

3.1 Основні форми діяльності Консультативного пункту центру:

- організація лекторіїв, теоретичних і практичних семінарів, індивідуальних і групових консультацій для батьків або осіб, які їх замінюють);

- організація заочного консультування через листування, в телефонному режимі, через організацію роботи сайту  дошкільного закладу.

3.2 Консультативний пункт здійснює  консультативну допомогу батькам  або особам, які їх замінюють,  з питань:

- соціалізації дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;

-  вікових, психофізіологічних  особливості  дітей;

-  психологічної готовності до навчання у школі;

- профілактики  відхилень у фізичному, психічному і соціальному розвитку    дітей дошкільного віку, які виховуються в умовах сім’ї;

- організації ігрової діяльності;

- організації харчування дітей вдома;

- створення  умов для за загартування і оздоровлення;

- соціального захисту дітей із різних  категорій сімей.

3.3 Робота з батьками  або особами, які їх замінюють і дітьми  в Консультативному пункті проводиться підгрупами та індивідуально.

3.4 Організація психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють,  будується  на основі інтеграції діяльності педагогів  Консультаційного пункту: завідувача ДНЗ, вихователів груп дітей старшого і молодщого дошкільного віку,  сестри медичної закладу.

3.5. Консультування батьків або осіб, які їх замінюють, може проводитись одним або декількома  спеціалістами одночасно.

Кількість спеціалістів, залучених  до роботи в Консультативному пункту затверджено завідувачем  дошкільного закладу.

3.6 Для здійснення діяльності Консультативного пункту необхідно ведення наступної документації:

-  журнал реєстрації звернень;

- план та графік роботи  Консультативного пункту, затверджений керівником навчального закладу;

-  аналіз роботи за рік.

3.7 Безпосереднє  керівництво Консультативним пунктом здійснюється завідувачем КДНЗ «Пролісок» Боромлянської сільської ради.

Графік роботи педагогів у

Консультаційному центрі «Разом з мамою»

КДНЗ (ясла – садок) «Пролісок»

Боромлянської сільської ради