Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 06.08.2020, 04:29

Історія дитячого садка "Пролісок"

Село Боромля – населений пункт, який завжди славився трудолюбивими людьми, які  з турботою ставились до дітлахів села. Досить тривалий час у нашому селі  Боромля  працював сезонний дитячий садок. Але він не міг забезпечити, ані належної підготовки дітей до школи, ані потреб батьків, тим більше з молодих сімей, де не було ні дідусів, ні бабусь.

Батьки першими порушили питання про необхідність створення  дошкільного навчального  закладу, який працюватиме напротязі календарного року. Голова сільської ради М. Я. Ярмистий, та голова колгоспу «Маяк» П. Т. Холодов підтримали ініціативу і морально, і матеріально, а

в грудні 1969 року маленькі мешканці села Боромля переступили поріг дитячого садка. Побудований дошкільний заклад  у самому  мальовничому куточку села. Його оточують вічнозелені туї, голубі ялинки, казкова природа лісу, і тому дитячому садку дали назву «Пролісок».

Приємно переступати поріг оселі, де тебе зустрічають лагідною, променистою посмішкою завідуюча, вихователі. Саме такою і була на той час завідуюча дитячого садка Ксенія Петрівна Слізченко. Педагог за освітою, скромна, лагідна, спокійна жінка приклала багато знань, вмінь і енергії, щоб дитячий садок став справжньою другою домівкою для дошкільнят.

Розрахований дитячий садок був на 47 дітей. Першими вихователями були Л.П. Нікіщенко, Є. С. Круголь, помічниками вихователя – Колодка П. В., Коваленко Н. В. Смачні обіди готувала Ярмиста Р. І.

Минав час, з 1974 року вихователями в «Проліску» працюють Левченко Т. Г., Кунда П. В., муз. керівником – Бритов Б. С., мед. сестрою – ШвецоваЛ. П. З 1978 року розпочала свою трудову діяльність вихователь Токарєва А. М. В 1979 році завідуюча Слізченко К. П. пішла на заслужений відпочинок і очолила  дошкільну установу  Буденна В. М. (стаж роботи на керівній посаді 20 років).

Минали роки. Підростали наші вихованці, змінювався педагогічний колектив. За цей час вихователями працювали Коломієць Т. М., Кліпацька Т. М., Воронецька Л. І. Надійними помічниками в їхній роботі були Левченко М. А., Трипільська Н. В., Лікаренко Л. М., Тріфонова Г. Т., Пастернак Н. П.

Музичним керівником Гонтаренко П. А. На протязі двох років завідуючою працювала Гойденко Л. І. Понад 15 років сторожем у  ДНЗ  працювала Клименко О. І.

1999 рік -  нашому «Проліску» тридцять років.

В даний період очолює дошкільний навчальний заклад Сич Людмила Михайлівна. Про здоров′я дітей піклується медична сестра Сацута Л. П. Педагогічний колектив: Левченко Т. Г., Токарєва А. М., Дудник Н. К., Місюра Т. Г., Тищенко Л. М. Кухар дитячого харчування – Буденна В. В., помічниками вихователів: Буцька Л. І., Аніщенко М. І., Сумцова Н. М., Фесенко Г. М., муз. керівник – Лисак В.Г.

Батьки кажуть: найкращий той дитячий садок, де діти не хворіють. Ось тому вся робота ДНЗ спрямована на зміцнення здоров′я дітей. Наш девіз – «Міцне здоров′я – кожній дитині!».

Діти із задоволенням виходять на спортивний майданчик, де проводять ігри, спортивні змагання. З метою загартування проводяться різноманітні заходи, а саме: влітку бігають босоніж, обливання рук та ніг водою, ходять по доріжці «здоров′я». А взимку, та під час дощів діти займаються оздоровленням у залі при відкритих вікнах.

Слід відмітити, що наш ДНЗ відчуває турботу, увагу, керівництва села. Сільський голова Романіка В.М. та голова правління ТДВ «Маяк» Мельник В.І. часто відвідують дитячий садочок, щоб дізнатись як живеться малечі.  Наші вихованці завжди мають до столу свіжі молочні та м′ясні продукти, влітку – овочі та фрукти. А коли виникає необхідність у чоловічому питанні, досить зателефонувати, і в садок приїжджають слюсарі, сантехніки. І все зроблено на совість.

Цікаво проходять в дитячому садку святкові ранки, на яких діти із задоволенням виступають перед батьками. Весело живеться в «Проліску».

Рішенням 11 сесії 5  скликання Боромлянської сільської ради  Тростянецького району  Сумської області від 20.07.2007 року ДНЗ "Пролісок" прийнятий в комунальну власність Боромлянської сільської ради, яка з даного  періоду  здійснює фінансування ДНЗ, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні матеріали і обладнання, організовує будівництво та ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

2007-2017 роки - період розквіту та неабиякого матеріально-технічного встановлення КДНЗ "Пролісок".  Адже за цей період повністю реконструйована система опалення (придбані два котли на газове та тверде паливо),  замінені вікна на енергозберігаючі, реконструйована центральна частина приміщення ДНЗ, частково замінена огорожа, все технологічне обладнання харчоблоку та кладової  відповідає потребам установи нині діючим нормам. В ДНЗ затишно і естетично в групових кімнатах, оскільки придбані нові меблі, оснащені іграшками та ігровим обладнанням розвивальні середовища. В 2017 році  проведений капітальний ремонт туалетних кімнат та однієї з віранд(тринажерна зала).

Це була велика праця, праця цілої команди однодумців нашої Боромлянської сільської ради на чолі В.М.Романікою.

Приємно кожного вечора обійти приміщення нашої дошкільної установи. Декілька хвилин  промайнуло, як  групову кімнату залишила остання дитина і  галас та сміх наших вихованців, ніби  паличкою перетворили в чарівну тишу.

Ми чекаємо Вас кожного дня, кожну хвилину, Вас - наших вихованців.

За пятдесят  років існування КДНЗ "Пролісок" Боромлянської сільської ради  дошкільну освіту  отримали понад  880 дітей.

Ми намагатимемось

творити історію далі…